Ana içeriğe atla

Mac'te Gizli Dosyaları Görünür Kılma/Gizleme

Yosemite versiyonu için gizli dosyaları görünür kılmak için aşağıdaki adımları uyguluyoruz:


  1. defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
  2. killall Finder
Gizli dosyaları tekrar gizlemek için de aşağıdaki adımları tekrarlayın:


  1. defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
  2. killall Finder
NOT:  (10.9 Mavericks için de uygulanabilir)

Daha önceki versiyonlar için de tek fark Finder'ın büyük harfli olarak kullanılacak olmasıdır. Dosyaları görünür yapmak için:

  1. defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles TRUE
  2. killall Finder
Dosyaları yeniden gizlemek için:

  1. defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles FALSE
  2. killall Finder

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Adım Adım Weka Kullanımı

WEKA bir veri madenciliği uygulamasıdır ve Yeni Zellanda'daki Waikato Üniversitesi tarafından geliştirilmektedir. Bu yazının amacı WEKA Explorer'ı kullanmayı öğretmektir.


Weka ile Sınıflandırma

"Preprocessing" aşamasında veri setimizi yükledik ve eğer gerekliyse ön aşamadan geçirdikten sonra sınıflandırma aşamasına geçebiliriz. Weka nedir, Ön İşlem bölümünde neler yapılır sorusunun cevapları için önce bu yazımı okumalısınız.
SINIFLANDIRMA
Verimizi ön işlemden geçirdikten sonra artık sınıflandırabiliriz. WEKA'yı kullanarak bir çok sınıflandırıcıyı kullanabilirsiniz; Karar Ağaçları, SVM, Multi-layer Perceptrons vs. Veri setinizi yükledikten sonra Classify bölümüne tıklayarak sınıflandırma sayfasına erişebilirsiniz. Ön tanımlı ayarlara göre ZeroRalgoritması gelmektedir. Bu algoritmanın başarımı çok düşük olduğu için ben "Iris" veri seti için iyi sonuç verdiği bilinen J48 algoritması ile devam edeceğim:

Java ile Thread Pool Kullanımı

Oluşturacağımız uygulama 100 x 100 boyutlu bir matrisin içerisinde arttırma işlemi yapacaktır. Bu işlem için Runnable yada Callable sınıfı kullanılabilir. Runnable objesi olarak tanımladığımızda threadlerimiz sonlandırılana kadar sürekli olarak çalışacak ve kuyruğu sürekli olarak kontrol edip yeni bir görev olup olmadığına bakacaklardır. Thread class'ımız bize execute() adında bir method kullanım imkanı sağlamaktadır; execute(Runnable myR) şeklinde bir kullanım ile kuyruğa yeni Runnable objeler eklememize imkan sağlamaktadır.